Zaszyjemy się w górskiej chacie, aby zatrzymać się z dala od codziennego zgiełku i pobyć, rozsmakować się, przywrócić równowagę, wzmocnić siły, zadbać o siebie oraz swoje dobre samopoczucie

Czas wypełnią nam praktykowanie uważności w ruchu, bezruchu, w sali i na zewnątrz, wymiana doświadczeń i refleksji, wspólne bycie w tym niezwykłym górskim miejscu, jakim jest Chata Miłośliwka.

Czy to dla mnie?

Ten wyjazd jest dla Ciebie, jeśli:

ciągle gdzieś biegniesz, odhaczasz kolejne zadania oraz cele, marzysz, aby się zatrzymać i móc cieszyć chwilą,

– słyszysz wokół o mindfulness i chcesz wreszcie posmakować, sprawdzić, poczuć, jak to działa,

– gdy na chwilę usiądziesz, to od razu myślisz, co jeszcze masz do zrobienia i ruszasz do zadań, nie wiesz, jak odpocząć,

– codzienne obowiązki przytłaczają Cię, marzysz, aby choć przez chwilę nie nie musieć i mieć czas wyłącznie dla siebie,

– znasz już praktyki uważności, chcesz je odświeżyć i więcej praktykować, bo tęsknisz za ich kojącym i regenerującym działaniem, za smakowaniem każdej chwili życia,

wszystkim się stresujesz, tęsknisz za spokojem, pragniesz zwolnić i ukoić nerwy.

Tak było jesienią 2022

Co zyskasz?

Oderwiesz się od obowiązków, zatrzymasz się, czas zwolni.

Dowiesz się, jak doświadczać spokoju pośród zgiełku dnia, jak odpoczywać, żeby odpocząć.

Otulisz się ciepłem, serdecznością, ciszą płynącą z serca.

W kontakcie z naturą złagodzisz napięcie, ukoisz system nerwowy.

Dowiesz się czym jest mindfulness, poczujesz, jak działa uważność.

Poznasz proste techniki, które pomogą Ci w codziennym wzmocnieniu i wyciszeniu.

Zresetujesz głowę, poczujesz radość z chwil tylko dla siebie.

Odświeżysz praktykę uważności i na nowo poczujesz ich kojącą moc.

Odpoczniesz i nabierzesz sił na kolejne zimowe tygodnie

Opinie uczestników

  • Michał Czarniecki

    Uczestniczyłem w poprzedniej edycji. Co to była za atmosfera! Genialnie poprowadzone i w doskonałym otoczeniu. 1% życia poświęcony uważności zmienia pozostałe 99%. Polecam!

  • Kamila Surma

    Dziękuję jeszcze raz. Jestem oczarowana tym, czego dokonałyście

  • Ania Skorupa

    Wyjazd z Wami to petarda mindfulnessowa 😉 Mam wrażenie, że dużoooo zostało we mnie, nigdy czegoś podobnego nie doświadczyłam. Dziękuję!

Prowadzące

ANIA POLAK: Kiedyś pędziłam na równi z pędzącym światem, mając wrażenie, że mnie nie ma, że śnię zamiast żyć. Teraz czuję, że żyję. Uważność pomaga mi się ukoić, odnaleźć spokój i balans, odpuścić to, na co nie mam wpływu. Jestem przekonana że potrzebujemy sprawdzonych i skutecznych metod, aby radzić sobie w pędzącym świecie i żyć szczęśliwie . Dzielę się więc uważnością, abyście mogli korzystać z jej dobroczynnego wpływu. Jestem trenerką i certyfikowaną nauczycielką mindfulness. Zapraszam Cię do Chaty Miłośliwka. Miejsca wyciszenia i spokoju.

TERESA MORYSON: Spotkania z Mindfulness dopełniają mój rozwój oraz przyczyniają się do otwierania się ku pełnej świadomości, obecności i uważności w harmonii z otaczającym światem. Jestem certyfikowaną nauczycielka mindfulness (MBLC), psychoterapeutką w nurcie Ericksonowskim, trenerką metod relaksacji. Do zobaczenia w tym wyjątkowym miejscu dobrej energii.

Jak pracujemy

Pracujemy warsztatowo. Zapraszamy do rozmowy, refleksji, dzielenia się doświadczeniem. Korzystamy ze sprawdzonych praktyk uważności i życzliwości, medytacji mindfulness. Pomagamy poznać techniki uważności, sprawdzić i poczuć, czym jest uważność i jak działa. Dbamy, aby Ci, którzy praktykę znają, wzmocnili ją i rozwinęli. Zapraszamy do wspólnej medytacji uważności tym niezwykłym górskim zakątku.

Program ramowy

Piątek

Spotkamy się późnym popołudniem na kolacji a po niej zbierzemy się, aby się poznać i zakończyć wieczór wspólną wyciszającą przed snem relaksującą po podróży praktyką.

Sobota

Przed śniadaniem zaprosimy na łagodne rozbudzenie ciała w ruchu a po śniadaniu spotkamy się, aby rozwijać umiejętność zatrzymywania się i znajdowania chwil spokoju. Zbadamy jak po prostu pobyć bez potrzeby robienia czegokolwiek, jak uwalniać się od przymusu działania, od „ciągle coś muszę”.

Wczesnym popołudniem podany zostanie obiad a po obiedzie każdy będzie mieć czas dla siebie – na relaks, na spacer, na rozmowę z nauczycielem, na inny ruch albo bezruch.

O uzgodnionej popołudniowej porze spotkamy się, aby ponownie zanurzyć się w doświadczaniu “nic-nie-robienia”, doskonalić się w odzyskiwaniu czasu dla siebie, dawaniu sobie ulgi i wytchnienia. Będziemy czerpać siły i wzmacniać energię życiową korzystając z mocy wspólnej, życzliwej obecności.

Wieczorem zjemy kolację a po niej zaprosimy na wspólny relaks.

Niedziela

Przed śniadaniem spotkamy się, aby z rozpocząć dzień łagodnymi ćwiczeniami.

A po śniadaniu będziemy kontynuować wspólne praktyki, doświadczać ruchu i bezruchu. Będziemy kontemplować kontakt z naturą, obecnością w niej rozbudzać zmysły, wzmacniać wewnętrzny spokój. Zbadamy, jakie znaczenie ma w życiu, zachwyt, wdzięczność i życzliwość.

Wczesnym popołudniem zjemy wspólnie lunch, podsumujemy nasze doświadczenia i wyjedziemy niezbyt późnym popołudniem.

Powyżej opisany program ma charakter ramowy. Dopasujemy go do pogody i rytmu dnia.

Organizacja

Miejsce

Chata Miłośliwka powstała z miłości do natury, do przestrzeni i do ludzi. To niecodzienne miejsce, położone na wzgórzu, otoczone sadem i oddalone od asfaltu. To wyjątkowa przestrzeń dla wszystkich, którzy na chwilę chcą zatrzymać się w miejscu i zachwycić otaczającym światem w przyjaznej i akceptującej atmosferze.

Nocleg

Chata Miłośliwka gości nas w 2-3 osobowych pokojach. Łazienek jest 5 i znajdują się w pobliżu pokoi.

Wyżywienie

Smaczne, domowe jedzenie wg diety wegetariańskiej lub wegańskiej. Inne diety za uzgodnieniem i dopłatą. Daj nam znać, gdy masz alergie albo inne ograniczenia żywieniowe. Dostosowanie diety do Twoich wymagań wymaga uzgodnienia indywidulanej ceny za wyżywienie.

Zwierzaki

Dom ma już w opiece kilka zwierzaków. Po wcześniejszym zgłoszeniu i za dodatkową opłatą może przyjąć jednego zwierzaka.

Dojazd

We własnym zakresie. Bezpieczny parking  dla samochodów osobowych znajduje się na dole wzgórza przy domu sąsiada (adres Czerniec 61). O ustalonych porach gospodarze zawiozą nas z parkingu prosto do chaty. Przed wyjazdem skontaktujemy się z uczestnikami  – może uda się połączyć w grupy i zmniejszyć ilość jadących do chaty aut.

Oferta w przygotowaniu

Zgłoś zainteresowanie, aby otrzymać ofertę zaraz po publikacji