Foto by Chata Miłośliwka

Weekend z uważnością

Zapraszam Cię na grudniowy weekend, podczas którego będziemy rozwijać uważność, sztukę odpuszczania i celebrować kontakt z naturą pośród przepięknych gór, łąk i lasów.

Zaszyjemy się w górskiej chacie, aby z dala od przedświątecznego zgiełku złapać oddech, w pełni pobyć ze sobą i z innymi, skupieni na tu i teraz. Poczujemy moc obecności i osadzenie w ciszy. Otulimy się czułością i życzliwością. Będziemy rozwijać spokój wewnętrzny korzystając ze spokoju na zewnątrz. Będzie nas w tym wspierać niezwykła Chata Miłośliwka.

Miejsce

Chata Miłośliwka powstała z miłości do natury, do przestrzeni i do ludzi. To niecodzienne miejsce, położone na wzgórzu, otoczone sadem i oddalone od asfaltu. To wyjątkowa przestrzeń dla wszystkich, którzy na chwilę chcą zatrzymać się w miejscu i zachwycić otaczającym światem w przyjaznej i akceptującej atmosferze.

Program ramowy

Piątek

Spotkamy się na kolacji około 19.30 a po niej zbierzemy się, aby się nieco poznać i zakończyć wieczór wspólną wyciszającą przed snem praktyką uważności.

Sobota

Przed śniadaniem zaprosimy chętnych na poranną praktykę. Następnie zjemy śniadanie a po nim spotkamy się, aby wspólnie rozwijać uważną i życzliwą obecność w praktyce.

Wczesnym popołudniem podany zostanie obiad a po obiedzie każdy będzie mieć czas dla siebie – na relaks, na spacer, na rozmowę z nauczycielem, na inny ruch albo bezruch.

O uzgodnionej porze, zanim zajdzie słońce spotkamy się, aby w czasie wspólnych praktyk kontynuować rozwijanie świadomości, obecności i wrażeń zmysłowych.

A po zachodzie słońca otuleni ciszą i światłem świec będziemy doświadczać uważności w ciszy.

Wieczorem zjemy kolację a po niej zaprosimy na wieczorne wyciszenie we wspólnej praktyce.

Niedziela

Przed śniadaniem chętni spotkają się na porannej praktyce uważności.

A po śniadaniu wybierzemy się na wspólny spacer z elementami praktyki uważnego chodzenia i medytacji w ruchu, z odkrywaniem natury przez dźwięki.

Po powrocie ze spaceru będziemy rozwijać poczucie doceniania delektując się rozgrzewającą herbatą albo innym przysmakiem. Wprowadzimy też praktykę rozwijającą życzliwość, współczucie.

Wczesnym popołudniem zjemy wspólnie obiad a po nim spotkamy się, aby praktykować rozwijanie poczucia wdzięczności.

Pożegnamy się zanim zrobi się ciemno.

Powyżej opisany program ma charakter ramowy. Dopasujemy go do potrzeb uczestników, pogody i pory krótkiego grudniowego dnia.

Prowadzące

ANIA POLAK – certyfikowana nauczycielka mindfulness (MBLC)

„Jestem przekonana że potrzebujemy sprawdzonych i skutecznych metod, aby radzić sobie we współczesnym świecie i żyć szczęśliwie. Uważność jest właśnie taką metodą. Dzięki uważności znajduję czas i miejsce, aby się ukoić, odnaleźć spokój i balans, odpuścić to, na co nie mam wpływu. Na kursach i warsztatach dzielę się więc uważnością, abyśmy wszyscy mogli korzystać z jej dobroczynnego wpływu.”

TERESA MORYSON – nauczycielka mindfulness (MBLC), psychoterapeutka w nurcie Ericksonowskim, trenerka metod relaksacji

“Spotkania z Mindfulness dopełniają mój rozwój oraz przyczyniają się do otwierania się ku pełnej świadomości, obecności i uważności w harmonii z otaczającym światem.”

Grupa

Mamy miejsce dla kilkunastu osób.

Termin

Piątek-Sobota-Niedziela – 10-12.12.2021

Gdzie

Chata Miłośliwka, Czerniec 34 k. Łącka.

Na górce w Beskidzie Sądeckim, na wysokości około 600 m n.p.m., około 10 minut pieszo od żółtego szlaku turystycznego z Łącka do Szczawnicy.

Nocleg

Chata Miłośliwka dla nas na wyłączność. Mamy do dyspozycji klimatyczne 2-3 osobowe pokoje. Łazienek jest 5 i znajdują się w pobliżu pokoi.

Wyżywienie

Smaczne, domowe jedzenie wg diety wegetariańskiej lub  wegańskiej. Daj nam znać, gdy masz alergie albo inne ograniczenia w odniesieniu do wyżywienia. Dostosowanie diety do Twoich wymagań, może nieznacznie wpłynąć na cenę pobytu.

Zwierzaki

Dom ma już w opiece kilka zwierzaków. Po wcześniejszym zgłoszeniu i za dodatkową opłatą 20 zł możemy przyjąć jednego zwierzaka.

Dojazd

We własnym zakresie. Bezpieczny parking  dla samochodów osobowych znajduje się na dole wzgórza przy domu sąsiada (adres Czerniec 61). O ustalonych porach gospodarze zawiozą nas z parkingu prosto do chaty. Przed wyjazdem skontaktujemy się z uczestnikami  – może uda się połączyć w grupy i zmniejszyć ilość jadących do chaty aut.

Cena

690 zł (w tym zaliczka 200 zł)

Cena obejmuje:

  • Praktykowanie uważności
  • Indywidulane konsultacje z nauczycielem mindfulness
  • Klimatyczne swojskie miejsce, wypełnione ciszą, może nawet otulone śniegiem
  • Malownicze widoki, które zachęcające do pieszych wędrówek
  • Wyłączność miejsca, zakwaterowanie w 2-3 osobowych pokojach
  • Wyżywienie wegetariańskie lub wegańskie (indywidualne diety za dopłatą w zależności od potrzeb, prosimy o zaznaczenie w formularzu)
  • Czas na spotkanie ze sobą
  • Moc obecności, ukojenie w ciszy

Zapisy

Zapisz się przez formularz rejestracyjny. W ten sposób chronimy Twoje prawa dotyczące danych osobowych.

Po rejestracji przez formularz otrzymasz e-mail a w nim wytyczne dotyczące płatności zaliczki i inne ważne informacje o wyjeździe i jego organizacji.

Jeśli masz pytania, napisz do mnie e-mail.

Ze względów organizacyjnych zapisy trwają do niedzieli 5. grudnia włącznie. Jeśli do tego dnia nie zbierze się minimalna grupa, wyjazd zostanie odwołany.