Weekend Uważności

W marcowy weekend pośród przepięknych gór, łąk i lasów będziemy oddychać coraz cieplejszym powietrzem, łapać promienie wiosennego słońca, budzić się do życia, celebrować kontakt z naturą świadomie z uważnością, spokojnie bez pośpiechu, z wdzięcznością.

Zaszyjemy się w górskiej chacie, aby z dala od codziennego zgiełku otulić się ciszą, pobyć w pełni ze sobą i z innymi, zadbać o swój dobrostan. Będziemy rozwijać spokój wewnętrzny korzystając ze spokoju na zewnątrz i kojącej mocy obecności. Będzie nas w tym wspierać niezwykła Chata Miłośliwka.

Poznaj opinie uczestników weekendu uważności

 • Michał Czarniecki

  Uczestniczyłem w poprzedniej edycji. Co to była za atmosfera! Genialnie poprowadzone i w doskonałym otoczeniu. 1% życia poświęcony uważności zmienia pozostałe 99%. Polecam!

 • Kamila Surma

  Dziękuję jeszcze raz. Jestem oczarowana tym, czego dokonałyście

 • Ania Skorupa

  Wyjazd z Wami to petarda mindfulnessowa 😉 Mam wrażenie, że dużoooo zostało we mnie, nigdy czegoś podobnego nie doświadczyłam. Dziękuję!

Program ramowy

Piątek

Spotkamy się późnym popołudniem na kolacji a po niej zbierzemy się, aby się nieco poznać i zakończyć wieczór wspólną wyciszającą przed snem relaksującą po podróży praktykę.

Sobota

Przed śniadaniem zaprosimy na łagodne rozbudzenie ciała w ruchu a pośniadaniu spotkamy się, aby wspólnie w praktyce rozwijać uważną i życzliwą obecność.

Wczesnym popołudniem podany zostanie obiad a po obiedzie każdy będzie mieć czas dla siebie – na relaks, na spacer, na rozmowę z nauczycielem, na inny ruch albo bezruch.

O uzgodnionej popołudniowej porze spotkamy się, aby w czasie wspólnie kontynuować rozwijanie uważnej obecności.

Wieczorem zjemy kolację a po niej zaprosimy na wieczorny wspólny relaks.

Niedziela

Przed śniadaniem spotkamy się, aby z rozpocząć dzień wspólną praktyką.

A po śniadaniu będziemy kontynuować wspólną praktykę, zaprzyjaźniać się z ciszą, doświadczać ruchu i bezruchu. Będziemy kontemplować kontakt z naturą, obecnością w niej rozbudzać zmysły, wzmacniać wewnętrzny spokój. Zbadamy, jakie znaczenie ma w życiu, zachwyt, wdzięczność i życzliwość.

Wczesnym popołudniem podsumujemy nasze doświadczenia. Na pożegnanie zjemy wspólnie obiad i wyjedziemy niezbyt późnym popołudniem.

Powyżej opisany program ma charakter ramowy. Dopasujemy go do pogody i rytmu dnia.

Prowadzące

ANIA POLAK – certyfikowana nauczycielka mindfulness (MBLC), trener

„Jestem przekonana że potrzebujemy sprawdzonych i skutecznych metod, aby radzić sobie we współczesnym świecie i żyć szczęśliwie. Uważność jest właśnie taką metodą. Dzięki uważności znajduję czas i miejsce, aby się ukoić, odnaleźć spokój i balans, odpuścić to, na co nie mam wpływu. Na kursach i warsztatach dzielę się więc uważnością, abyśmy wszyscy mogli korzystać z jej dobroczynnego wpływu.”

TERESA MORYSON – certyfikowana nauczycielka mindfulness (MBLC), psychoterapeutka w nurcie Ericksonowskim, trenerka metod relaksacji

“Spotkania z Mindfulness dopełniają mój rozwój oraz przyczyniają się do otwierania się ku pełnej świadomości, obecności i uważności w harmonii z otaczającym światem.”

Miejsce

Chata Miłośliwka powstała z miłości do natury, do przestrzeni i do ludzi. To niecodzienne miejsce, położone na wzgórzu, otoczone sadem i oddalone od asfaltu. To wyjątkowa przestrzeń dla wszystkich, którzy na chwilę chcą zatrzymać się w miejscu i zachwycić otaczającym światem w przyjaznej i akceptującej atmosferze.

Grupa

Mamy miejsce dla kilkunastu osób.

Termin

Piątek-Sobota-Niedziela – 24-26.03.2023

Gdzie

Chata Miłośliwka, Czerniec 34 k. Łącka.

Na górce w Beskidzie Sądeckim, na wysokości około 600 m n.p.m., około 10 minut pieszo od żółtego szlaku turystycznego z Łącka do Szczawnicy.

Nocleg

Chata Miłośliwka dla nas na wyłączność. Mamy do dyspozycji 2-3 osobowe pokoje. Łazienek jest 5 i znajdują się w pobliżu pokoi.

Wyżywienie

Smaczne, domowe jedzenie wg diety wegetariańskiej lub wegańskiej. Dieta bezglutenowa za dopłatą 20 zł /dobę. Daj nam znać, gdy masz alergie albo inne ograniczenia żywieniowe. Dostosowanie diety do Twoich wymagań wymaga uzgodnienia indywidulanej ceny za wyżywienie.

Zwierzaki

Dom ma już w opiece kilka zwierzaków. Po wcześniejszym zgłoszeniu i za dodatkową opłatą 20 zł możemy przyjąć jednego zwierzaka.

Dojazd

We własnym zakresie. Bezpieczny parking  dla samochodów osobowych znajduje się na dole wzgórza przy domu sąsiada (adres Czerniec 61). O ustalonych porach gospodarze zawiozą nas z parkingu prosto do chaty. Przed wyjazdem skontaktujemy się z uczestnikami  – może uda się połączyć w grupy i zmniejszyć ilość jadących do chaty aut.

Cena

990 zł

Opłata rezerwacyjna 300 zł płatna w ciągu 7 dni od dnia otrzymania powiadomienia o rejestracji.

Pozostała kwota jest płatna na miejscu w dniu przyjazdu. W kwocie zawarty jest koszt warsztatów oraz pobytu w agroturystyce. Pobyt rozliczany jest indywidulanie na miejscu.

Cena obejmuje:

 • Warsztaty uważności, medytacje uważności
 • Indywidulane konsultacje z nauczycielem mindfulness
 • Klimatyczne swojskie miejsce, wypełnione ciszą i otoczone złotą jesienią
 • Malownicze widoki, które zachęcające do pieszych wędrówek
 • Wyłączność miejsca, zakwaterowanie w 2-3 osobowych pokojach
 • Wyżywienie wegetariańskie lub wegańskie (indywidualne diety za dopłatą w zależności od potrzeb)
 • Czas na spotkanie ze sobą
 • Kojącą moc obecności

Zapisy

Zapisz się przez formularz. W odpowiedzi otrzymasz potwierdzenie przyjęcia zgłoszenia oraz dane do wniesienia opłaty rezerwacyjnej.

Jeśli masz pytania, napisz do mnie e-mail.

Zasady udziału w wydarzeniu pt. “Otuleni Ciszą”

Warunkiem udziału w wydarzeniu pt. “Otuleni Ciszą” jest wypełnienie i przesłanie formularza rejestracyjnego oraz dokonanie płatności opłaty rejestracyjnej na konto bankowe wskazane w mailu potwierdzającym przyjęcie zgłoszenia.

Bezpłatna rezygnacja z udziału w wydarzeniu możliwa jest do dnia 19 lutego 2023 włącznie. W przypadku zgłoszenia rezygnacji od 20 lutego do 5 marca 2023 zwrotowi podlega 50% opłaty rezerwacyjnej. Rezygnacja po 5 marca 2023 lub nie stawienie się na wydarzeniu nie uprawnia do otrzymania zwrotu opłaty rezerwacyjnej. Rezygnacje z powodu siły wyższej rozpatrywane będą indywidulanie.

W przypadku odwołania lub zmiany terminu wyjazdu, spowodowanego siłą wyższą bądź niewystarczającą ilością zarejestrowanych uczestników, wniesione opłaty rezerwacyjne zostaną zwrócone.