Weekend Uważności “Otuleni Ciszą”

Początkiem zimy, w grudniowy weekend pośród przepięknych gór i lasów zaszyjemy się w górskiej chacie, aby z dala od codziennego zgiełku pobyć w pełni ze sobą i z innymi, zadbać o swój dobrostan. Będziemy rozwijać spokój wewnętrzny korzystając ze spokoju na zewnątrz i kojącej mocy obecności.

Czas wypełnią nam medytacje uważności, wymiana doświadczeń i refleksji, wspólne bycie w tym niezwykłym górskim miejscu, jakim jest Chata Miłośliwka.

Kiedy i gdzie

08-10.12.2023 Piątek – Sobota – Niedziela

Czerniec 34 k. Łącka, na górce w Beskidzie Sądeckim, na wysokości około 600 m n.p.m., około 10 minut pieszo od żółtego szlaku turystycznego z Łącka do Szczawnicy.

Dla kogo

To wyjazd zarówno dla tych, którzy chcą “posmakować” uważności, poczuć, czym ona jest i jak działa. Jest też dla tych, którzy znają już mindfulness, chcą wzmacniać i wzbogacać swoją praktykę, medytować razem w grupie w górskim zakątku. Ten wyjazd to wyłączny czas dla nas, żyjących we współczesnym świecie, zagonionych, szukających chwil wytchnienia, sposobów zadbania o siebie i swój dobrostan.

Poznaj opinie uczestników weekendu uważności

 • Michał Czarniecki

  Uczestniczyłem w poprzedniej edycji. Co to była za atmosfera! Genialnie poprowadzone i w doskonałym otoczeniu. 1% życia poświęcony uważności zmienia pozostałe 99%. Polecam!

 • Kamila Surma

  Dziękuję jeszcze raz. Jestem oczarowana tym, czego dokonałyście

 • Ania Skorupa

  Wyjazd z Wami to petarda mindfulnessowa 😉 Mam wrażenie, że dużoooo zostało we mnie, nigdy czegoś podobnego nie doświadczyłam. Dziękuję!

Program ramowy

Piątek

Spotkamy się późnym popołudniem na kolacji a po niej zbierzemy się, aby się poznać i zakończyć wieczór wspólną wyciszającą przed snem relaksującą po podróży praktyką.

Sobota

Przed śniadaniem zaprosimy na łagodne rozbudzenie ciała w ruchu a po śniadaniu spotkamy się, aby wspólnie w praktyce rozwijać uważną i życzliwą obecność.

Wczesnym popołudniem podany zostanie obiad a po obiedzie każdy będzie mieć czas dla siebie – na relaks, na spacer, na rozmowę z nauczycielem, na inny ruch albo bezruch.

O uzgodnionej popołudniowej porze spotkamy się, aby w czasie wspólnie kontynuować rozwijanie uważnej obecności.

Wieczorem zjemy kolację a po niej zaprosimy na wieczorny wspólny relaks.

Niedziela

Przed śniadaniem spotkamy się, aby z rozpocząć dzień łagodnymi ćwiczeniami Qi Gong.

A po śniadaniu będziemy kontynuować wspólną praktykę, zaprzyjaźniać się z ciszą, doświadczać ruchu i bezruchu. Będziemy kontemplować kontakt z naturą, obecnością w niej rozbudzać zmysły, wzmacniać wewnętrzny spokój. Zbadamy, jakie znaczenie ma w życiu, zachwyt, wdzięczność i życzliwość.

Wczesnym popołudniem zjemy wspólnie lunch, podsumujemy nasze doświadczenia i wyjedziemy niezbyt późnym popołudniem.

Powyżej opisany program ma charakter ramowy. Dopasujemy go do pogody i rytmu dnia.

Prowadzące

ANIA POLAK – certyfikowana nauczycielka mindfulness (MBLC), trener

„Jestem przekonana że potrzebujemy sprawdzonych i skutecznych metod, aby radzić sobie we współczesnym świecie i żyć szczęśliwie. Uważność jest właśnie taką metodą. Dzięki uważności znajduję czas i miejsce, aby się ukoić, odnaleźć spokój i balans, odpuścić to, na co nie mam wpływu. Na kursach i warsztatach dzielę się więc uważnością, abyśmy wszyscy mogli korzystać z jej dobroczynnego wpływu.”

TERESA MORYSON – certyfikowana nauczycielka mindfulness (MBLC), psychoterapeutka w nurcie Ericksonowskim, trenerka metod relaksacji

“Spotkania z Mindfulness dopełniają mój rozwój oraz przyczyniają się do otwierania się ku pełnej świadomości, obecności i uważności w harmonii z otaczającym światem.”

TERESA CIAĆMA – instruktorka Jogi i Qi Gong (Chi Kung)

“Ćwiczenia Qi Gong służą przywróceniu harmonii i gromadzeniu energii. Przywracają jej przepływ likwidując blokady i napięcia w ciele. Dzięki temu stajemy się zdrowsi, mocniejsi, bardziej zadowoleni. Qi Gong to ćwiczenia dla każdego, niezależnie od wieku i kondycji ciała.

Miejsce

Chata Miłośliwka powstała z miłości do natury, do przestrzeni i do ludzi. To niecodzienne miejsce, położone na wzgórzu, otoczone sadem i oddalone od asfaltu. To wyjątkowa przestrzeń dla wszystkich, którzy na chwilę chcą zatrzymać się w miejscu i zachwycić otaczającym światem w przyjaznej i akceptującej atmosferze.

Grupa

Mamy miejsce dla kilkunastu osób.

Nocleg

Chata Miłośliwka dla nas na wyłączność. Mamy do dyspozycji 2-3 osobowe pokoje. Łazienek jest 5 i znajdują się w pobliżu pokoi.

Wyżywienie

Smaczne, domowe jedzenie wg diety wegetariańskiej lub wegańskiej. Dieta bezglutenowa za dopłatą. Daj nam znać, gdy masz alergie albo inne ograniczenia żywieniowe. Dostosowanie diety do Twoich wymagań wymaga uzgodnienia indywidulanej ceny za wyżywienie.

Zwierzaki

Dom ma już w opiece kilka zwierzaków. Po wcześniejszym zgłoszeniu i za dodatkową opłatą 20 zł możemy przyjąć jednego zwierzaka.

Dojazd

We własnym zakresie. Bezpieczny parking  dla samochodów osobowych znajduje się na dole wzgórza przy domu sąsiada (adres Czerniec 61). O ustalonych porach gospodarze zawiozą nas z parkingu prosto do chaty. Przed wyjazdem skontaktujemy się z uczestnikami  – może uda się połączyć w grupy i zmniejszyć ilość jadących do chaty aut.

Cena

Oferta pojawi się z końcem lata 2023.

Cena obejmuje:

 • Warsztaty uważności, medytacje uważności
 • Indywidulane konsultacje z nauczycielem mindfulness
 • Klimatyczne swojskie miejsce, wypełnione ciszą i otoczone złotą jesienią
 • Malownicze widoki, które zachęcające do pieszych wędrówek
 • Wyłączność miejsca, zakwaterowanie w 2-3 osobowych pokojach
 • Wyżywienie wegetariańskie lub wegańskie (indywidualne diety za dopłatą w zależności od potrzeb)
 • Czas na spotkanie ze sobą
 • Kojącą moc obecności

Zgłoszenie zainteresowania

Wypełnij formularz, aby otrzymywać informacje o tym wydarzeniu. Jeśli masz pytania, napisz do mnie e-mail.