Foto by Chata Miłośliwka

Weekend z uważnością

W październikowy weekend pośród przepięknych gór, łąk i lasów będziemy wzmacniać energię życiową pielęgnując uważność i życzliwość oraz celebrując kontakt z naturą.

Zaszyjemy się w górskiej chacie, aby z dala od codziennego zgiełku złapać oddech, pobyć w pełni ze sobą i z innymi. Będziemy rozwijać spokój wewnętrzny korzystając ze spokoju na zewnątrz i kojącej mocy obecności. Będzie nas w tym wspierać niezwykła Chata Miłośliwka.

Miejsce

Chata Miłośliwka powstała z miłości do natury, do przestrzeni i do ludzi. To niecodzienne miejsce, położone na wzgórzu, otoczone sadem i oddalone od asfaltu. To wyjątkowa przestrzeń dla wszystkich, którzy na chwilę chcą zatrzymać się w miejscu i zachwycić otaczającym światem w przyjaznej i akceptującej atmosferze.

Program ramowy

Piątek

Spotkamy się późnym popołudniem na kolacji a po niej zbierzemy się, aby się nieco poznać i zakończyć wieczór wspólną wyciszającą przed snem praktyką uważności.

Sobota

Przed śniadaniem zaprosimy chętnych na łagodne rozbudzenie ciała w ruchu. Następnie zjemy pyszne śniadanie a po nim spotkamy się, aby wspólnie w praktyce rozwijać uważną i życzliwą obecność.

Wczesnym popołudniem podany zostanie obiad a po obiedzie każdy będzie mieć czas dla siebie – na relaks, na spacer, na rozmowę z nauczycielem, na inny ruch albo bezruch.

O uzgodnionej popołudniowej porze spotkamy się, aby w czasie wspólnie kontynuować rozwijanie życzliwej obecności.

Wieczorem zjemy kolację a po niej zaprosimy na wieczorny wspólny relaks.

Niedziela

Przed śniadaniem chętni spotkają się, aby z rozpocząć dzień wspólną praktyką.

A po śniadaniu wybierzemy się na wspólny spacer z elementami praktyki uważnego chodzenia i medytacji w ruchu, z odkrywaniem natury przez dźwięki.

Po powrocie ze spaceru będziemy rozwijać poczucie doceniania delektując się rozgrzewającą herbatą albo innym przysmakiem. Wprowadzimy też praktykę rozwijającą życzliwość, współczucie.

Wczesnym popołudniem zjemy wspólnie obiad a po nim spotkamy się, aby podsumować nasze doświadczenia i pożegnać się niezbyt późnym popołudniem.

Powyżej opisany program ma charakter ramowy. Dopasujemy go do pogody i rytmu dnia.

Prowadzące

ANIA POLAK – certyfikowana nauczycielka mindfulness (MBLC), trener

„Jestem przekonana że potrzebujemy sprawdzonych i skutecznych metod, aby radzić sobie we współczesnym świecie i żyć szczęśliwie. Uważność jest właśnie taką metodą. Dzięki uważności znajduję czas i miejsce, aby się ukoić, odnaleźć spokój i balans, odpuścić to, na co nie mam wpływu. Na kursach i warsztatach dzielę się więc uważnością, abyśmy wszyscy mogli korzystać z jej dobroczynnego wpływu.”

TERESA MORYSON – certyfikowana nauczycielka mindfulness (MBLC), psychoterapeutka w nurcie Ericksonowskim, trenerka metod relaksacji

“Spotkania z Mindfulness dopełniają mój rozwój oraz przyczyniają się do otwierania się ku pełnej świadomości, obecności i uważności w harmonii z otaczającym światem.”

Grupa

Mamy miejsce dla kilkunastu osób.

Termin

Piątek-Sobota-Niedziela – 7-9.10.2022

Gdzie

Chata Miłośliwka, Czerniec 34 k. Łącka.

Na górce w Beskidzie Sądeckim, na wysokości około 600 m n.p.m., około 10 minut pieszo od żółtego szlaku turystycznego z Łącka do Szczawnicy.

Nocleg

Chata Miłośliwka dla nas na wyłączność. Mamy do dyspozycji klimatyczne 2-3 osobowe pokoje. Łazienek jest 5 i znajdują się w pobliżu pokoi.

Wyżywienie

Smaczne, domowe jedzenie wg diety wegetariańskiej lub  wegańskiej. Daj nam znać, gdy masz alergie albo inne ograniczenia w odniesieniu do wyżywienia. Dostosowanie diety do Twoich wymagań, może nieznacznie wpłynąć na cenę pobytu.

Zwierzaki

Dom ma już w opiece kilka zwierzaków. Po wcześniejszym zgłoszeniu i za dodatkową opłatą 20 zł możemy przyjąć jednego zwierzaka.

Dojazd

We własnym zakresie. Bezpieczny parking  dla samochodów osobowych znajduje się na dole wzgórza przy domu sąsiada (adres Czerniec 61). O ustalonych porach gospodarze zawiozą nas z parkingu prosto do chaty. Przed wyjazdem skontaktujemy się z uczestnikami  – może uda się połączyć w grupy i zmniejszyć ilość jadących do chaty aut.

Cena

749 zł – w przypadku rejestracji i wniesienia opłaty rezerwacyjnej (200 zł) do dnia 10.07.2022.

890 zł – w przypadku rejestracji i wniesienia opłaty rezerwacyjnej (200 zł) po dniu 10.07.2022.

Pozostała kwota jest płatna na miejscu w dniu przyjazdu.

Cena obejmuje:

  • Warsztaty uważności, medytacje uważności
  • Indywidulane konsultacje z nauczycielem mindfulness
  • Klimatyczne swojskie miejsce, wypełnione ciszą i otoczone złotą jesienią
  • Malownicze widoki, które zachęcające do pieszych wędrówek
  • Wyłączność miejsca, zakwaterowanie w 2-3 osobowych pokojach
  • Wyżywienie wegetariańskie lub wegańskie (indywidualne diety za dopłatą w zależności od potrzeb)
  • Czas na spotkanie ze sobą
  • Kojącą moc obecności

Zapisy

Zapisz się przez formularz. W odpowiedzi otrzymasz potwierdzenie przyjęcia zgłoszenia oraz dane do wniesienia opłaty rezerwacyjnej.

Jeśli masz pytania, napisz do mnie e-mail.

Zasady udziału w wydarzeniu pt. “Otuleni Ciszą”

Warunkiem udziału w wydarzeniu pt. “Otuleni Ciszą” jest wypełnienie i przesłanie formularza rejestracyjnego oraz dokonanie płatności opłaty rejestracyjnej na konto bankowe wskazane w mailu potwierdzającym przyjęcie zgłoszenia.

Bezpłatna rezygnacja z udziału w wydarzeniu możliwa jest do dnia 4 września 2022 włącznie. W przypadku rezygnacji do dnia 18 września włącznie zastrzegamy sobie prawo do zwrotu 50% opłaty rezerwacyjnej. Rezygnacja po 18 września 2022 lub nie stawienie się na wydarzeniu nie uprawnia do otrzymania zwrotu opłaty rezerwacyjnej. Rezygnacje z powodu siły wyższej rozpatrywane będą indywidulanie.

W przypadku odwołania lub zmiany terminu wyjazdu, spowodowanego siłą wyższą bądź niewystarczającą ilością zarejestrowanych uczestników, wniesione opłaty rezerwacyjne zostaną zwrócone.